Kuidas valmistada keedetud pirne: 15 sammu (piltidega)

Sisukord:

Anonim

Keedetud pirnid on väga maitsev kiire maiuspala ja suurepärane võimalus süüa iga viies portsjon puuvilja päevas. Seda klassikalist lihtsat retsepti on lihtne valmistada. Teise maitse andmiseks võite lisada oma lemmikmaitseid või vürtse. Saate seda serveerida tavalisena või jäätise, šokolaadi või kommidega. Pirnide keetmise kohta leiate alustamiseks 1. sammu.

Samm 1. Koorige pirn

Lõika pooleks ja eemalda seemned. Seemnete eemaldamiseks võite kasutada melonilusikat või tavalist lusikat. Võite pirni pooleks lõigamise asemel ka neljandada. Võite kasutada mis tahes tüüpi pirne, kuigi mõned pirnid on paremad, kuna need kipuvad kuju säilitama ega lagune. Keetmiseks sobivad pirnid on Bosci pirnid, konverentsipirnid, Tiny Seckeli pirnid ja Winter Nellis. Pirnid nagu Anjou, Comice või Bartlett kipuvad keetmisel laiali minema.

Image
Image

Samm 2. Valmistage siirup

Kuumuta potis vesi keemiseni, seejärel lisa 1/2 tassi granuleeritud suhkrut ja 2 tilka vanilje essentsi. Kuumuta, kuni segu on soe ja suhkur vees täielikult lahustunud. Täiendava maitse saamiseks võite lisada mis tahes järgmist: 1/2 kaneelipulka, 1 tl. terve nelk, veerand sidrunit, mustad pipraterad, 1-2 tähtaniisi ja 3-4 viilu ingverit.

• Selgema maitse saamiseks võite suhkru asemel lisada 1/2 tassi mett.
  • Siirupile rohkem maitse lisamiseks võite valmistada poole vee ja poole valge veini või 1/4 vee ja 3/4 punase veini segu.
Image
Image

Samm 3. Keetke pirnid

Lusikas pool pirni keevasse vette ja lase 15-20 minutit podiseda. Hauta madalal tulel, et pirnid saaksid küpseda. Vastasel juhul võivad pirnid vees laguneda. Täiendava ettevaatusabinõuna võite lõigata pärgamentpaberi, mille keskel on suur auk, et vältida pirnide ebaühtlast hõljumist ja keemist. Veenduge, et pirnid oleksid vedeliku sees.

Image
Image

Samm 4. Vaadake, kas pirnid on pehmed, torgates noa õrnalt pirnidesse

Võite kasutada ka kahvlit. Kui pirni kinni jäänud kahvel libiseb kergesti alla, tähendab see, et pirn on küps. Keeda pirne veidi kauem, kui need on veel liiga kõvad. Kui pirnid on keedetud, lisage vedelikule 1/4 tassi hapukirsse, jõhvikaid või rosinaid.

Image
Image

Samm 5. Viige keedetud pirnid serveerimisnõusse

Võite valada pirnidele veidi siirupit või kahandada neid (keetes uuesti 10-15 minutit, kuni need paksenevad) ja seejärel valada siirup pirnidele. Lase pirnidel vähemalt 10 minutit vedelikus jahtuda.

Image
Image

Samm 6. Lisage piserdusi või kaunistusi

Serveerida saab pirne koorega, pudeli vanillijäätist ja tumedat šokolaadikastet, šokolaadijäätist, värskeid vaarikaid, murakaid, mustikaid, kruusitäie koort, ingverit või kuuma kooki.

Meetod 2/2: vanad keedetud pirnid

Image
Image

Etapp 1. Kuumuta ahi temperatuurini 400 ° F (204 ° C)

Asetage ahju kuumutamiseks suur küpsetusplaat.

Image
Image

Samm 2. Koorige, eemaldage seemned ja viilutage pirnid

Koorige pirnidelt nahk, eemaldage seemned ja viilutage iga pirn 12 viiluks.

Image
Image

Samm 3. Valmistage alumiiniumfoolium

Lõika 4 lehte umbes 30 cm pikkust alumiiniumfooliumi ja lisage tööpinnale 1 leht.

Image
Image

Samm 4. Asetage pirniviilud 1/2 fooliumile

Asetage 6 viilu (poolteist pirni) poolele fooliumile, kattes need veidi.

Image
Image

Samm 5. Lisage ülejäänud koostisosad

Piserdage 1 spl. mett üle pirnide ja puista 1 tl. rosinad, 1/4 tl. riivitud sidrun ja näputäis muskaatpähklit. Seejärel voldi foolium kokku nii, et pirn oleks seest täielikult kaetud. Võite servad lokkida, et pirnid täielikult katta.